A A A K K K
для людей із порушенням зору
Одеська районна рада
Одеська область

Одеська районна рада оголошує набір кандидатів у присяжні Комінтернівсько районного суду Одеської області

Дата: 22.09.2021 11:46
Кількість переглядів: 364

Одеська районна рада оголошує набір кандидатів у присяжні Комінтернівсько районного суду Одеської області

 

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Комінтернівського районного суду Одеської області, та виявили бажання бути присяжним, необхідно надати до Одеської районної ради  за (вул. Канатна, 83, каб. 416, м. Одеса такі документи:

  1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Комінтернівського районного суду (див. зразок).
  2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 - 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).
  3. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
  4. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

 

Довідки за телефоном: +38 050 917-99-90, 

електронна адреса для листування: odesskyrs@gmail.com

Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?

 

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків народного засідателя, присяжного;

3) мають незняту чи непогашену судимість;

4) є народними депутатами України, членами Кабінету Міністрів України, суддями, прокурорами, працівниками органів внутрішніх справ та інших правоохоронних органів, військовослужбовцями, працівниками апаратів судів, іншими державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, адвокатами, нотаріусами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції;

5) на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) досягли шістдесяти п'яти років;

7) не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних(ст.68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

1. Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

2. За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

3. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Порядок виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному за час виконання ним обов'язків у суді, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 05 жовтня 2016 року 198

 

                                         

Зразок заяви кандидата у присяжні


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора