A A A K K K
для людей із порушенням зору
Одеська районна рада
Одеська область

Одеська районна рада оголошує набір кандидатів у присяжні Комінтернівського районного суду Одеської області

Дата: 04.10.2022 16:59
Кількість переглядів: 307

Якщо ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Комінтернівського районного суду Одеської області, та виявили бажання бути присяжним, необхідно надати до Одеської районної ради за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83, каб. 416 наступні документи:

  1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Комінтернівського районного суду (див. зразок);
  2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1-2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації/проживання кандидата);
  3. Документ, що підтверджує відсутність судимостей;
  4. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного.

Довідки за телефоном: +380638944595

Електронна пошта для листування: odesskyrs@gmail.com

Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?

До списку присяжних відповідного суду може бути включений громадянин України, який:

1). досяг тридцятирічного віку;

2). постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду;

3). дав згоду бути присяжним.

 

Хто не може бути присяжним?

Не підлягають включенню до списку присяжних відповідного районного суду громадяни:

1). визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2). які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3). які мають не зняту чи не погашену судимість;

4). народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5). особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6). громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7). особи, які не володіють державною мовою.

 

Гарантії прав присяжних (ст. 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)

1. Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

2. За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

3. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

 

Порядок виплати винагороди та відшкодування витрат, виплати добових присяжному під час виконання ним обов’язків у суді, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 05 жовтня 2016 року № 198.

 

зразок заяви кандидата у присяжні


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора